Chci darovat

„Jsem litoměřický patriot a chtěl jsem dát mladým lidem šanci ukázat, že jim jejich město také není lhostejné. A navíc se k tomu naučí administrovat své projekty. Myslím, že se to povedlo, o čemž svědčí více než dvacítka každoročně podpořených projektů. Dárcovský fond se stal také naší vlajkovou lodí v oblasti společenské odpovědnosti a vzorem pro ostatní firmy.“

Pavel Šumera, jehož litoměřická firma založila u Ústecké komunitní nadace před více než 18 lety Dárcovský fond HENNLICH.

Jsme důvěryhodným profesionálem v oblasti dárcovství

Typickými dárci naší komunitní nadace jsou místní firmy a jednotlivci. Těm se snažíme pomáhat rozvíjet především dárcovství založené na dlouhodobém a strategickém přístupu. Dárcovu dobročinnost pojímáme jako dlouhodobou investici zaměřenou např. na rozvoj jím vybrané neziskové organizace, podporu jeho blízkého tématu (kultura, zdraví, bezpečnost), případně na skupinu lidí, kterým chce cíleně pomáhat a zlepšovat jejich životní situaci, ať už se jedná o pomoc dětem z dětských domovů, lidem s nejrůznějšími druhy postižení, seniory a mnoho dalších.

Dárce, ať se jedná o firmu nebo jednotlivce, je zde v pozici investora, kdy spoluvytváří mechanismy správy a čerpání darovaných finančních prostředků, ovlivňuje cíl charitativních aktivit, sleduje efekt své dobročinnosti v dlouhodobém horizontu. Děje se tak za pomoci dárcovských fondů.

Strategický přístup k dárcovství uplatňovaný naší nadací je do jisté míry protipólem dobročinnosti, která je realizována jednorázově, ad hoc jako okamžitá, převážně emocionální, reakce na konkrétní žádost.

Vyhledávání