Chci darovat

Truchlící dívka – symbol pietního místa

„Hřbitov v obci Všemily na Děčínsku byl založen roku 1875 a svému účelu sloužil až do roku 1945, kdy byla vesnice kompletně vylidněna. Projekt jeho záchrany byl zahájen koncem roku 2012 a to na popud místních nadšenců a dobrovolníků, ale i místních rodáků, kteří upozorňovali na jeho tristní stav. Záchranu hřbitova vnímáme jako důležitý aspekt k navázání na historii našeho kraje, prohlubování zájmu o místo kde žijeme a posilování patriotismu ve vykořeněném regionu.“ 

říká Renata Hergetová, místopředsedkyně spolku Dolský mlýn, z.s. a
dobrá duše celé obnovy hřbitova.

Litoměřická S-dílna - podpora tradičních řemesel a technického vzdělávání

Hrátky s epoxidem, výroba štokrle nebo ptačí budky, to není jen zábava, ale podpora tradičních řemesel a technického vzdělání. Litoměřická S-dílna – sdílená řemeslná dílna pod Institutem technického vzdělání nabízí širokému spektru zájemců bez rozdílu věku a zručnosti příležitost pod vedením odborných lektorů zrealizovat projekt. Díky fondu Hennlich si tak mohou návštěvníci užít rozšiřující oborovou působnost v oblasti práce s kovem, dřevem a dalšími materiály při recyklaci, opravách, renovacích a dalším využití nábytku, oblečení a dalších výrobků.

Kaple Botschen: Sakrální klenot z Libouchce

V obci Libouchec najdete skrytý secesní poklad. Kaple z konce 19. století patřila rodině továrníka Friedricha Botschena pohřbeného v kryptě pod stavbou. Spolek pro obnovu kaple Botschen tuto unikátní stavbu od roku 2017 opečovává včetně přilehlého lesoparku. Slouží tak komunitním aktivitám spojeným se zpěvem i odborným výkladem nebo vernisáží. S podporou Air Products, NYYLO, AGC Automotive Czech, Chart Ferox nebo fondu Renesance se podařilo v uplynulých letech rekonstruovat stříšky, okno nebo zajistit bezpečnostní prvky.

Cesta z Ústí na Harvard: Podpora inovace v oftalmologii

Forbes ho zařadil mezi další talentované Ústečáky. Vasil Kostin, který je spolustrůjcem projektu Wrest orientovaného na speciální podložku pod myš a prevenci syndromu karpálních tunelů, měl sen, a to absolvovat stáž na Harvard University v oboru Oční lékařství. Díky finanční podpoře v rámci Stipendijního fondu Renesance a Surgipa Medical tak mohl dále pokračovat s tématem Aplikace AI v oftalmologii. Co je na tomto velmi krátkém příběhu skvělé, že přibral další roli a sám se stal podporovatelem. Jako účastník humanitární mise ve spolupráci s organizací Adra pomáhal v Keni, tak při vývoji 3D tištěných insulinových per v kooperaci s Lékaři bez hranic.

Vyhledávání