Chci darovat

Společnost JOTUN CZECH a.s. (dříve Jotun Powder Coatings (CZ) a.s.) získala v roce 2013 od nadace ocenění v kategorii „Skokan dvacetiletí“ za vytvoření dlouhodobé dárcovské strategie a největší meziroční nárůstu darovaných prostředků. Vyvrcholením dlouhodobé spolupráce s nadací bylo založení dárcovského Fondu Jotun.[x_counter num_end=“21″ text_above=“Podpořeno celkem“ text_below=“projektů“][x_counter num_start=“537000″ num_end=“537345″ text_above=“Rozděleno celkem“ text_below=“korun“] Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v roce 2016 navštívilo 547 diváků. Po čtyřech projekcích byly na téma filmů uvedeny debaty s pozvanými hosty. Například s hudebnicí a novinářkou Marií Čtverákovou na téma angažovaný rap a hiphop (film Sonita). Kromě hlavních promítání pro veřejnost probíhaly školní projekce, kterých se zúčastnilo 2 448 žáků, studentů a pedagogů.

Příklady podpořených projektů

Mandavan, z.s. (35 000 Kč)
Tour de Zeleňák 2017, 33. ročník
Příspěvek na zajištění amatérského cyklistického závodu pro širokou veřejnost včetně dětí a mládeže s cílem oživení a udržení Šluknovského výběžku „v pohybu“.

Obec Prackovice nad Labem (30 000 Kč)
Zázemí multifunkčního hřiště Litochovice nad Labem
Příspěvek na částečně svépomocné zbudování venkovního přístřešku sloužícího pro místní občanské iniciativy v obci Litochovice jako zázemí k setkávání a pořádání většiny společenských, kulturních a sportovních aktivit pro místní veřejnost.

REGIOcentrum, o.p.s. (22 344 Kč)
České Švýcarsko jako obrázek
Příspěvek na rekonstrukci čtyř opuštěných výklenkových skalních kapliček na území Českého Švýcarska s cílem připomenout jejich historii místním obyvatelům i návštěvníkům tohoto regionu.

Střekovské matky z. s. (29 000 Kč)
Střekov žije
Příspěvek na projekt, jehož cílem je vytvoření aktivní komunity, která bude nositelem společenských, kulturních a sportovních aktivit se záměrem oživit veřejný prostor v městském obvodu Střekov.

Vyhledávání