„Jsem litoměřický patriot a chtěl jsem dát mladým lidem šanci ukázat, že jim jejich město také není lhostejné. A navíc se k tomu naučí administrovat své projekty. Myslím, že se to povedlo, o čemž svědčí více než dvacítka každoročně podpořených projektů. Dárcovský fond se stal také naší vlajkovou lodí v oblasti společenské odpovědnosti a vzorem pro ostatní firmy.“
Pavel Šumera, jehož litoměřická firma založila před více než 10 lety Dárcovský fond HENNLICH.

Pokud se rozhodnete podpořit naší nadaci, máte několik základních možností, jak to udělat.

  • Můžete ihned podpořit naši činnost a pomoci v naplňování našeho poslání v tom nejširším slova smyslu.
  • Můžete se zúčastnit některé z našich dobročinných akcí jako je benefiční večeře či dobročinný golfový turnaj a nebo se stát členem našeho běžeckého týmu na Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem.
  • Můžete si vybrat konkrétní projekt z tzv. zásobníku projektů, ve kterém shromažďujeme obecně prospěšné projekty z nejrůznějších oblastí veřejného sektoru.
  • Můžete si založit při naší nadaci vaši „nadaci“.
  • Můžete navázat na kdysi i u nás bohatou mecenášskou tradici a ustanovili nadaci jako dědice části či celého vašeho majetku.

Jednoduše řečeno, pokud uvažujete o tom, že byste rádi dlouhodobě věnovali prostředky naší nadaci, doporučujeme vám kontaktovat naší ředitelku, Mgr. Kateřinu Valešovou a domluvit si schůzku. Na té bychom od vás rádi slyšeli vaše představy o dobročinnosti a na straně druhé vám nastínili možnosti, které vám jako komunitní nadace v tomto směru můžeme nabídnout. Možná vás odkážeme přímo na určitou neziskovou organizaci nebo vám doporučíme oslovit jinou nadaci, nicméně určitě vás nenecháme na holičkách a poradíme vám, jak postupovat dále. Snažíme se uplatňovat individuální přístup a tak aktivně nasloucháme vaším přáním a dle toho připravujeme služby šité na míru vašim filantropickým aktivitám.