Šikovní Litoměřičáci opět připraveni pomáhat a oživit Litoměřice

In Novinky by katkavalesova

Za „patnáctkou“ čerstvě podpořených projektů z programu „Litoměřice – Live city jsi ty“ stojí kromě firmy HENNLICH jako dárce převážně mladí litoměřičtí studenti. Ti prozatím zůstávají mediálně tak trošku v anonymitě, ale doufáme, že s postupným rozvolňováním o jejich aktivitách již brzy hodně uslyšíme.

A na co se tedy můžeme těšit? Díky angažovanosti litoměřických gympláků např. na pokračování „Litoměřické debatní ligy“ či další díl oblíbených veřejných debat z cyklu „Menšiny mezi námi“. Pod záštitou Institutu technického vzdělávání dojde k rozšíření sítě online meteostanic a v oblasti kultury např. o nastudování dalšího představení místního divadelního sboru Vanabí.

Mini granty z dárcovského fondu Hennlich přispějí i na zajištění prázdninových akcí a mladí se tak mohou těšit například na tábor litoměřických TOMíků či příměstský sotbalový kemp. Kromě dalších sportovních jednorázovek se ale mladí pustí např. i do úprav pumptracku litoměřické bikrosové dráhy, aby se dala řádně využívat i během zimy.

A že jste nenašli tu Vaši očekávanou akci ani zde na detailním seznamu všech letošních projektů podpořených v celkové výši 100 000 Kč? I to se může stát, a proto, je-li Vám mezi 15 a 25 lety, tak příští rok již nečekejte na nic a připravte si záměr své vysněné akce sami či se svými kamarády. První krok je na Vás, s dalšími Vám rádi pomůžeme.