Chci darovat
26. 6. 2024

Děčínská společnost ARMEX ENERGY, prostřednictvím programu VZDĚLÁNÍ PRO VŠECHNY, podporuje edukaci znevýhodněných mladých lidí. V rámci letošního ročníku podpořila 42 žádostí a rozdělila celkovou sumu 246 670 korun. Částka je určena mladým lidem, kterým nepříznivé životní podmínky znemožňují nebo ztěžují optimální všestranný osobní rozvoj a znevýhodňují je v přístupu ke kvalitnímu vzdělání. Získané peníze děti využijí převážně na úhradu učebních pomůcek, kurzů, školních akcí apod.

Z celkové částky nadace vyplatila 204 890 Kč ve formě finančních příspěvků, dále jsme předali 13 notebooků v podobě věcných darů. Počítačovou techniku darovala Alza.cz a Člověk v tísni o.p.s. Finanční prostředky poskytli ARMEX ENERGY a.s., AZM CONSULT s.r.o., společnost JOTUN Czech a.s. a Izolace Beran s.r.o.

Fond ARMEX ENERGY ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací, je určen dětem školou povinným a studujícím mladým lidem ve věku od 6 do 25 let. „Naší snahou je dát mladým lidem šanci, aby mohli v co možná nejlepších podmínkách rozvíjet své nadání a naplňovat své sny. Chceme těm, kteří z různých důvodů nemají stejnou startovní pozici, umožnit rozvíjet jejich vzdělání stejným způsobem, jako mohou ostatní,“ vysvětluje cíle dárcovského fondu Zdeněk Mráz, obchodní ředitel ARMEX ENERGY a.s.

Přehled udělených příspěvků najdete zde.

Vyhledávání