Pomáháme zvládnout studium znevýhodněným dětem

In Novinky by katkavalesova

Děčínská společnost ARMEX ENERGY, prostřednictvím grantového programu VZDĚLÁNÍ PRO VŠECHNY, podporuje edukaci znevýhodněných mladých lidí. V rámci letošního ročníku podpořila 33 žádostí a rozdělila celkovou sumu 242 192 korun. Částka je určena mladým lidem, kterým nepříznivé životní podmínky znemožňují nebo ztěžují optimální všestranný osobní rozvoj a znevýhodňují je v přístupu ke kvalitnímu vzdělání. Získané peníze děti využijí převážně na úhradu učebních pomůcek, kurzů, školních akcí apod.

Z celkové částky nadace vyplatila 194 500 Kč ve formě finančních příspěvků, dále jsme předali 12 notebooků v podobě věcných darů. Počítačovou techniku darovala Alza.cz a Člověk v tísni o.p.s. Finanční prostředky poskytli ARMEX ENERGY a.s., AZM CONSULT s.r.o., společnost JOTUN Czech a.s. a dárcovský fond Miroslava Dušánka při Ústecké komunitní nadaci.

Fond ARMEX ENERGY ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací, je určen dětem školou povinným a studujícím mladým lidem ve věku od 6 do 25 let. Upřednostněni jsou vždy žadatelé, kteří bydlí v Ústeckém kraji, kde má společnost ARMEX ENERGY své sídlo a zákaznické centrum. „Naší snahou je dát mladým lidem šanci, aby mohli v co možná nejlepších podmínkách rozvíjet své nadání a naplňovat své sny. Chceme těm, kteří z různých důvodů nemají stejnou startovní pozici, umožnit rozvíjet jejich vzdělání stejným způsobem, jako mohou ostatní,“ vysvětluje cíle dárcovského fondu Zdeněk Mráz, obchodní ředitel ARMEX ENERGY a.s.

Přehled udělených příspěvků najdete zde.