„Chceme se dívat kolem sebe …. pomáhat, podpořit a ukázat ostatním, že i takhle je možnost pomoci.“
Anita Boháčová, autorka kalendáře
Image

Dvanáct ústeckých žen se formou své ženské krásy a přirozenosti -„uměleckých aktů“ rozhodlo pod křídly naší nadace vytvořit „dobročinný“ kalendář s názvem Dívej se! 2020 … každá z vyfotografovaných žen je patronkou dítěte s nemocí či spolku, který řeší určitý problém v naší společnosti. Ať už se jedná o hemofilii, cystickou fibrózu, mentální postižení, nemoc motýlích křídel či onkologickou nemoc. Zisk z prodeje kalendáře bude rozdělen na dvanáct částí a poukázán na pomoc lidem či organizacím uvedených v příbězích.

Jak nás můžete podpořit?

  • Zakoupením kalendáře. Cena kalendáře je 400 Kč za kus.
  • Vytvořením firemního kalendáře. Pokud budete mít zájem, necháme vám do kalendáře dotisknout vaše firemní logo a můžete jím potěšit vaše obchodní partnery či přátele.

Kalendáře objednávejte na emailu aini@centrum.cz, případně telefonu: 778 448 001 (Anita Boháčová – autorka kalendáře)

  • Kalendář nechcete, ale rádi byste podpořili myšlenku projektu jako takovou. Zašlete nám svůj dar přes toto tlačítko.
Chci přispět
Vybrané příběhy

Pavlína: … i tak málo stačí říct k pomoci druhým…znám Nikolku již 16 let od jejího narození. Narodila se vzácnou nemocí „motýlích křídel“. Aby mohla žít pro nás „běžný život“ spotřebuje velké množství obvazované materiálu a léků. Nikolka je velmi chytrá a statečná, s asistencí maminky nastoupila nyní na střední školu obchodní.

Zdeňka: Chci být patronkou mladých lidí s diagnostikovaným nádorem mozku, kteří se léčí na Neurochirurgické klinice Krajské zdravotní, a.s. Ústí nad Labem. Přeji vám všem velikou trpělivost při vaší náročné léčbě, maximální pokoru a neutuchající víru v uzdravení. Můj syn mezi vyvolené nepatřil. Ač měl nejlepší léčbu a do poslední chvíle věřil, obklopen svou milující rodinou, ve svých 33 letech boj s rakovinou po 9 letech prohrál.

Markéta: Bylo mi 37 let, když mi lékaři sdělili tu strašidelnou diagnózu “rakovina prsu”. V mžiku se změnil život nejen mně, ale i celé mé rodině. V té době bylo mé dceři 9 let a synovi 7 let. Po prvotním šoku doprovázeným strachem o vlastní život, jsem čelila otázce, jak vysvětlit danou situaci dětem, aby vše prožily se mnou po boku, ale bez traumat. Pomoc a podporu jsem našla v organizaci Mamma HELP, která již 20 let poskytuje pomoc, podporu a naději pacientkám s rakovinou prsu. Chci proto podpořit jejich projekt “ Říct to dětem”, který pomáhá mladším pacientkám-maminkám projít náročnou léčbou společně s dětmi, radí, jak s nimi komunikovat přiměřeně jejich věku a nabízí službu bezplatné poradny zkušené psycholožky.

Anita: Před rokem jsem četla příběh Markétky Z., který byl pro mě velmi emotivně silný. Ona boj s rakovinou nevyhrála. Přesto se ve svých 19 letech stala zakladatelkou spolku NOVÉ HÁRO, který nadále pomáhá vyrábět onkologicky nemocným dětem a mladým lidem paruky z pravých vlasů. Jsem matkou i dcery v dospívajícím věku a zvolila jsem si být patronkou tohoto spolku, protože věřím, že i malé věci se stávají velkými.