K dispozici je posledních 7 schodů do šikmé věže

In Novinky by katkavalesova

Na zpřístupnění šikmé věže přispělo dosud přes 50 dárců, kteří darovali téměř 1,2 milionu korun. Peníze Ústecká komunitní nadace vynaložila především na geodetické zaměření věže, odborné posudky, návrh požárně – bezpečnostního řešení a přípravu projektu, za kterým stojí renomovaná architektonická kancelář Huť architektury Martina Rajniše.

„Již pouze do konce letošního roku mají dárci jedinečnou možnost pořídit si některý ze 7 schodů, kterým bychom dosáhli na kulaté číslo 50 prodaných schodů. Každý z majitelů schodů, který přispěje částkou 25 000 korun, se může těšit na certifikát podepsaný architektem Martinem Rajnišem a jeho publikaci. Od začátku nového roku bude prodej schodů pozastaven do doby, než bude spuštěna konečná sbírka na rekonstrukci,“ uvedla Kateřina Valešová.

V současné době Ústecká komunitní nadace musí počkat na zapracování podnětu do nového územního plánu města. „Vzhledem k vývoji na trhu stavebních hmot budeme muset také přepracovat rozpočet na zpřístupnění šikmé věže. Čeká nás i příprava finální kampaně na získání finančních prostředků na samotnou výstavbu,“ dodala Kateřina Valešová.

Tiskovou zprávu najdete zde.