
Cílem programu je podporovat takové projekty, které jsou v souladu s posláním nadace tzn. které usilují o otevřené lidské společenství a zlepšování podmínek života v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem.
Pro program jsou pravidelně veřejně vyhlašována otevřená grantová kola. O nadační příspěvek bylo možné se ucházet do soboty 1. října 2022 v rámci výzvy k předkládání projektů do 35. otevřeného grantové kola.
Aktuální výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu naleznete zde.
V rámci programu jsou pravidelně podporovány projekty zapadající do některého z níže uvedených programových pilířů…
- Lidé a místo – Posilování vztahu k místu
- Lidé s lidmi – Budování lidské vzájemnosti
- Lidé k budoucnosti – Směřování k dlouhodobé udržitelnosti
… zároveň však realizovaných na území okresů…
- Děčín
- Litoměřice
- Teplice
- Ústí nad Labem
- nevládní neziskové organizace: občanská sdružení/spolky, obecně prospěšné společnosti, ústavy, nadační fondy a nadace, a to za předpokladu, že nejméně 80% žádaného příspěvku rozdělí dalším subjektům, a církevní právnické osoby poskytující sociální, zdravotnické, vzdělávací a kulturní služby;
- příspěvkové organizace zřizované obcemi a kraji;
- veřejné vysoké školy;
- obce do 2 000 obyvatel.
Do 35. otevřeného grantového kola zaměřeného na podporu veřejně prospěšných projektů přispívajících k budování lidské vzájemnosti a směřování k dlouhodobé udržitelnosti místních komunit bylo ke dni uzávěrky 1. října 2022 přihlášeno celkem 41 žádostí o nadační příspěvek v celkové výši 1 745 136 Kč.
Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 12 projektů v celkové výši 310 000 Kč. Maximální výše podpory dosahovala 50 000 Kč na jeden projekt.
Finanční prostředky pro 35. otevřené grantové kolo pocházejí z darů společností AIR PRODUCTS spol. s r.o., ENVIROCONT s.r.o., Greif Czech Republic, Surgipa Medical, spol. s r.o. a darů dalších dárců.
Projekty budou realizovány v období od 1. ledna 2023 do 31. prosince 2023.
Seznam podpořených projektů
Lidé a místo – posilování vztahu k místu
Institut technického vzdělávání
SDÍLNA Litoměřice – kovodílna (40 000 Kč)
Vybudovali jsme SDÍLNU, komunitní dílnu, místo, kde je možné realizovat projekty v oblasti řemeslných činností, práci se dřevem a textilem. Místo pro kreativní činnost dospělých, dětí a především celých rodin, kde pracujeme společně v kurzech, ale i v rámci individuálních projektů. Teď chceme projekt rozšířit o dílnu pro práci s kovem. Našim cílem je vybudovat „strojařské“ zázemí, kde bude znít kovadlina a výheň spolu se svářečkou budou k dispozici všem zájemcům o „černé řemeslo“. Těšíme se, že rozšíříme již velkou komunitu lidí, kteří v SDÍLNĚ tvoří ne jen pro sebe ale i pro veřejné projekty.
Dana Šestáková Hladíková
Duše stromů pro Panský les (30 000 Kč)
Projekt „Duše stromů pro Panský les“, chceme realizovat v Proboštově u Teplic, v lokalitě Panského lesa, v místě po těžbě hnědého uhlí, které se zvolna přetavilo v brownfield. Obec se rozrostla a z křižovatky s lesní cestou, se stalo nedodělané a neutěšené místo, kterým ale denně prochází mnoho lidí. Chceme místu vtisknout duši, udělat z něj zastavení, jako tomu kdysi bývalo třeba v barokní krajině.
Olga Jarolímková
Adventní Dobrotrh 2023 (8 500 Kč)
Neformální uskupení Promyky z Klíše v Ústí nad Labem chce již čtvrtým rokem uspořádat Adventní Dobrotrh ve Vrchlického sadech v Ústí nad Labem, jehož cílem je přinést radost, společné setkání a příjemně strávené adventní odpoledne a podvečer, spolu s podporou lokálním podnikům, podporou vybrané neziskové organizace, posílení
vánočních tradic v podobě zpívání koled či výroby tematického výrobku v tvořivé dílně.
Lucie Melničáková
Festival Nádhera 2023 (20 000 Kč)
Neformální uskupení Promyky z Klíše v Ústí nad Labem, čtvrtým rokem navazuje na tradici festivalu Nádhera, který se pravidelně konal ve Vrchlického sadech, v Ústí nad Labem, od roku 2011. Po sedmi letech byla tradice původními pořadateli přerušena z důvodu nedostatečného finančního krytí a změny prostředí v části parku na motýlí louku. Kromě oživení festivalu nabízíme široké veřejnosti divadlo, hudbu, příjemně strávený čas s nejbližšími, workshop pro děti. Chceme posílit vědomí o důležitosti solidarity skrze charitativní sbírku, udržitelnosti životního prostředí nebo podpoře lokálních podnikatelů – stánkařů.
Lukáš Prostřední
PASažéři na jedné lodi (21 500 Kč)
Neformální skupina PASažéři vznikla v roce 2021 jako podpůrný akční tým spolupráce Speciální základní školy Pod Parkem Ústí nad Labem a Severočeskou vědeckou knihovnou. V současné době realizujeme aktivity pro rodiny s dětmi s autismem a zletilé osoby s autismem.
Navazujeme na úspěšnou platformu PASažéři, která inkluzivně propojuje svět rodin dětí s autismem. Smyslem je podpora volnočasových aktivit, které nejsou vázané na místo a čas. Při dlouhodobé práci vnímáme pozitivní dopady na psychohygienu rodin i dětí samotných. Cílem aktivity je vytváření přirozené sociální sítě pomoci, vytváření přátelských, partnerských vazeb, podpora vzájemnosti a pomoci.
Michaela Valášková
Divadlo všem (20 000 Kč)
Neformální uskupení Promyky z Klíše, městské části Ústí nad Labem, již po třetí propojí ve Vrchlického sadech profesionální divadelní spolky s herci-žáky základní školy i herci-zaměstnanci pobočky místní knihovny za vůně dobrot od lokálních drobných podnikatelů, s dobročinnou sbírkou na služby vybrané neziskové organizace, výtvarnou dílnou nebo hrami s dobrovolnými hasiči. Tímto spojením obohatí život ve veřejném prostoru, podpoří výchovu ke kultuře, vzájemnost, informovanost, toleranci, posílí vědomí o důležitosti udržitelnosti životního prostředí doporučením vlastní nádoby na pití či bezobalového nákupu i solidaritu vůči těm, kteří potřebují pomoci.
Lidé s lidmi – Budování lidské vzájemnosti
Artema z.s.
Tvoříme trochu jinak (30 000 Kč)
Spolek Artema chce v příštím roce uskutečnit 5 otevřených dílen, které podpoří setkávání lidí s postižením i jejich rodin a lidí z majoritní společnosti, všech věkových kategorií. Výrobky z těchto dílen autoři věnují jednotlivým institucím. Budeme vyrábět enkaustická přání a vizitky, tvořit z korálků a vyrábět hmyzí hotely pro zahrady MŠ, ZŠ a komunitní zahrady nebo veřejné parky. Psí vodítka pro útulky, svícny pro kavárnu Stodola a jiné přátelské organizace. Věříme, že projekt přispěje k budování dobrých sousedských vztahů cílových skupin a informovanosti mezi nimi.
Martin Grüner
Střelnice žije (30 000 Kč)
Pořádáme zážitkové programy a aktivity k obnovení komunitní činnosti obyvatel okrajové čtvrti „u Střelnice“ ve městě Děčín, značně utlumené opatřeními a složitou situací předchozích dvou let v důsledku epidemie koronaviru a nyní i rozsáhlou rekonstrukcí místního kulturního domu. Sousedská setkání, kulturní, sportovní, tvůrčí, zážitkové i zábavné srazy a další počiny, které stmelují lidi z okolí. Projekt realizuje neformální uskupení sousedů lokality „u Střelnice“ ve městě Děčín.
KČT ODBOR 106106 Šluknov
MALÝ a VELKÝ turista ví, zná, dovede (30 000 Kč)
„MALÝ a VELKÝ turista ví, zná, dovede“, je nový celoroční program rodinné turistiky Klubu českých turistů ve Šluknově. Při akcích, organizovaných pro veřejnost, ve spolupráci s odbory turistiky KČT, v okrese Děčín, chceme přispět k tělesnému zdraví dětí. Motivovat je ke zlepšení výkonů postupným vybavováním KPZ. Chceme děti naučit dovednostem, potřebných pro život v přírodě. Senioři ochotně pomáhají organizovat aktivity pro rodiny s dětmi v přírodě a přispívají k udržení svého duševního zdraví.
Eliška Pixová
Veselý Skřivánek (30 000 Kč)
Jsme Skřivánci na síti. Jsme z Ústí. Konkrétně ze Skřivánku – panelákového sídliště. Zajímá nás veřejný prostor, sousedé a vše co zde vidíme, slyšíme nebo naopak nevidíme, neslyšíme. Pásmem 3-5 akcí v roce 2023, reagujících na roční období či svátky, chceme udržet započatou tradici venkovních sousedských akcí v místě sídliště. Chceme nadále vytvářet prostor pro setkání, sdílení, prostor pro propojení generací. Chceme měnit úhel pohledu na využití veřejného prostoru, vyloudit úsměv na tváři a jednoduše BÝT – spolu, tady a teď.
Michaela Valášková
Posilujeme Ústí nad Labem (30 000 Kč)
Jsme Ústečtí dobrodruzi. Lidé, co se rozhodli investovat svůj čas, energii a znalosti se zkušenostmi a dovednostmi městu Ústí nad Labem. Věnujeme se pořádání sousedských akcí, pečujeme o komunitní zahrady, veřejný prostor, vzděláváme a vychováváme děti i dospělé, chráníme přírodu a turistům odhalujeme její krásy. Komunikujeme s místní samosprávou možné proměny, propagujeme Ústí jako silné město plné schopných a skvělých obyvatel, kteří mají co nabídnout. Naše město si tuto etiketu i péči zaslouží. Ale péči si zaslouží i tito aktivní lidé, proto vytvoříme sadu seminářů dle potřeb komunity, databázi aktiv a společnými silami posílíme sebe novými znalostmi, zkušenostmi, následně město kvalitnějšími činnostmi.
Lidé k budoucnosti – Směřování k udržitelnosti
Asociace středoškolských klubů České republiky z.s.
Mistr svého oboru (20 000 Kč)
V projektu, zaměřeném na odborné vzdělávání, se soustředíme na podporu odborných soutěží, které jsou důležitým kritériem úspěšného zvládnutí odborné přípravy učňovské mládeže. Soutěže rozvíjejí samostatnou, i týmovou práci na zadaném projektu, zlepšují odbornou přípravu, vědomosti i manuální zručnost. Soutěžící si lépe zhodnotí své schopnosti a dovednosti v konfrontaci s ostatními. Soutěžemi se zlepšuje i povědomí o odborném učňovském školství a i perspektiva budoucího pracovního uplatnění. Žáci se učí být hrdí na svůj obor, své schopnosti a dovednosti a stávají se zdravě sebevědomými. Celkové zlepšení jak v oblasti odborné, ale i osobnostní, snižuje u našich žáků inklinaci k sociálně patologickým jevů a sociálnímu vyloučení.
Do 34. otevřeného grantového kola zaměřeného na podporu veřejně prospěšných projektů přispívajících k posilování vztahu k místu, k budování lidské vzájemnosti a směřování k dlouhodobé udržitelnosti místních komunit bylo ke dni uzávěrky 1. října 2021 přihlášeno celkem 36 žádostí o nadační příspěvek v celkové výši 1 480 068 Kč.
Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 17 projektů v celkové výši 383 100 Kč. Maximální výše podpory dosahovala 50 000 Kč na jeden projekt.
Finanční prostředky pro 34. otevřené grantové kolo pocházejí z darů společností AIR PRODUCTS spol. s r.o., ENVIROCONT s.r.o., Greif Czech Republic, JOTUN CZECH a.s., KONE Industrial – koncern s.r.o., NYYLO a.s., Surgipa Medical, spol. s r.o. a TETA s.r.o.
Projekty budou realizovány v období od 1. ledna 2022 do 31. prosince 2022.
Seznam podpořených projektů
Lidé a místo – posilování vztahu k místu
Moje obec, můj kraj, můj domov
Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích
Putování za hodnotami (25 000 Kč)
Příspěvek na vybudování naučné stezky z Litoměřic na Radobýl se 14 zastaveními, z nichž každé představuje jednu z hodnot, které ovlivňují náš lidský život. Místní komunita tak získá novou stezku a stará cesta dostane nový příběh.
Malečovský rozhled z. s.
Renovace kovového kříže s kamenným podstavcem v Malečově (40 000 Kč)
Příspěvek místní iniciativě zacílenou na obnovu kříže a aktivizaci místní komunity v oblasti péče o drobné sakrální památky.
Spolek pro obnovu kaple Botschen
Brána do kaple (20 000 Kč)
Příspěvek místní iniciativě na další etapu k záchraně secesní kaple rodiny Botschen z konce 19. století ukryté uprostřed lesoparku nedaleko Libouchce, a to přesně na výrobu a zabudování mříže do vstupních dveří.
Spolek Dolský mlýn, z. s.
Dveře dokořán (20 000 Kč)
Příspěvek místní iniciativě na výrobu a osazení kované mříže, jež by umožnila nechávat dveře hřbitovní kaple ve Všemilech dokořán. Projekt je nedílnou součástí jejich záměru postupné záchrany bývalého hřbitova původních obyvatel obce a je připomínkou těsného soužití Čechů a Němců v oblasti Sudet.
Spolek Pod Studencem, z. s.
Malba obrazu Nejsvětější trojice do Rollbushkapelle v Lipnici (15 000 Kč)
Příspěvek na částečně svépomocnou obnovu unikátní a po dlouhou dobu téměř zapomenuté skalní kaple v Lipnici/Kunratice u České Kamenice.
Spolek pro Zahořany, z. s.
Koncert pro zachránce kostela Nejsvětější Trojice v Zahořanech (19 000 Kč)
Příspěvek lokálnímu spolku angažujícímu se v záchraně místního kostela k zajištění první veřejné akce – děkovnému koncertu pro všechny dobrovolníky, kteří se na obnově podílejí.
Tady to žije
Lucie Melničáková – neformální občanská iniciativa
Festival Nádhera 2022 (25 000 Kč)
Příspěvek neformální iniciativě Promyky angažující se především v městské části Ústí Klíše, a to k zajištění sousedské akce formátu hudebního festivalu připravované místními pro místní s cílem oživit veřejný prostor.
Levínská keramika, z. s.
Levínská keramika = keramika pro Levín (10 000 Kč)
Příspěvek na zajištění spolkové akce v Levíně v rámci mezinárodního dne otevřených keramických dílen „Dobrý den keramiko!“ s cílem aktivně zapojit místní a okolní obyvatele do keramické tvorby a aktivizovat jejich zájem místní řemeslnou tradici.
Michaela Valášková – neformální občanská iniciativa
Divadlo (o)všem (25 000 Kč)
Neformální uskupení Promyky obohatí v dalším svépomocném a sousedsko-komunitním projektu život ve veřejném prostoru, a to tentokrát prostřednictvím divadelního dne ve Vrchlického sadech v Ústí nad Labem.
Olga Jarolímková – neformální občanská iniciativa
Adventní Dobrotrh (9 100 Kč)
Příspěvek neformálnímu uskupení Promyky z Klíše v Ústí na uspořádání komunitního Adventního Dobrotrhu ve Vrchlického sadech v Ústí nad Labem, jehož cílem je přinést radost, společné setkání a příjemně strávený adventní čas spolu s podporou lokálním podnikům a podporou pro vybranou neziskovou organizaci.
Lidé s lidmi – budování lidské vzájemnosti
Budu dobrý, buďme dobří
Člověk v tísni, o.p.s.
Jeden svět v Ústí nad Labem 2022 – Mezinárodní festival dokumentárních filmů (20 000 Kč)
Příspěvek na realizaci doprovodného programu festivalu filmů o lidských právech v Ústí n/L. s cílem oslovit mladé lidi a formou dokumentů, besed, výstav a dalších akcí. Hlavním tématem aktuálního ročníku bude téma „Cesty k (ne) svobodě“.
Maják – platforma pro rozvoj, z. s.
Mentoring pěstounů v Ústeckém kraji 2022 (50 000 Kč)
Příspěvek ke zlepšení fungování systému péče o ohrožené děti a na podporu stávající komunity pěstounů i podporu pěstounů nových.
Zelená pro planetu, z.s.
Jeden svět 2022 v Děčíně (20 000 Kč)
Příspěvek na propagaci a doprovodné akce 12. ročníku filmového festivalu Jeden svět, který se bude díky iniciativě spolku Zelená pro planetu na jaře roku 2022 konat ve městě Děčín.
Žijeme spolu
NADĚJE
Letní tábor jinak (15 000 Kč)
Příspěvek na zajištění letního tábora zaměřeného na zvýšení finanční gramotnosti dětí a mládeži ze sociálně znevýhodněného prostředí.
Helias Ústí nad Labem, o.p.s.
Jarmark sociálních služeb (25 000 Kč)
Příspěvek na zajištění aktivit s cílem zapojit místní širokou veřejnost společně s uživateli sociálních služeb do aktivit, které mají dopomoci k odbourání předsudků většinové společnosti vůči handicapovaným osobám.
Lidé k budoucnosti – směřování k dlouhodobé udržitelnosti
Mladým otevřeno
Asociace středoškolských klubů České republiky, z.s.
Mistři svého oboru (15 000 Kč)
Podpora přípravy učňovské mládeže z ústecké Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické, a to formou realizace odborných soutěží přispívajících ke zlepšení její dovednosti, vědomosti, manuální zručnosti, zdravého sebevědomí i hrdosti na svůj obor.
Udržitelná budoucnost
Institut technického vzdělávání, z.u.
SDÍLNA v Litoměřicích (30 000 Kč)
Příspěvek na rozšíření aktivit dřevařské a šicí sdílené dílny s cílem spojit místní lidi různých profesí, sociálního postavení, věku, znalostí a dovedností prostřednictvím nabídky aktivit komunitní dílny.
Do 33. otevřeného grantového kola zaměřeného na podporu veřejně prospěšných projektů přispívajících k posilování vztahu k místu, k budování lidské vzájemnosti a směřování k dlouhodobé udržitelnosti místních komunit bylo ke dni uzávěrky 29. září 2020 přihlášeno celkem 46 žádostí o nadační příspěvek v celkové výši 1 938 039 Kč.
Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 16 projektů v celkové výši 469 736 Kč. Maximální výše podpory dosahovala 50 000 Kč na jeden projekt.
Finanční prostředky pro 33. otevřené grantové kolo pocházejí z darů společností AGC Automotive Czech a.s., AIR PRODUCTS spol. s r.o., ENVIROCONT s.r.o., Chart Ferox a.s. a Surgipa Medical, spol. s r.o.
Projekty budou realizovány v období od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2021.
Seznam podpořených projektů
Lidé a místo – posilování vztahu k místu
Moje obec, můj kraj, můj domov
AVZO TSČ ČR Teplice hrad Doubravka p. s.
Obnova střešní krytiny východní věže historické budovy (48 936 Kč)
Příspěvek na opravu střechy věže hradu Doubravka u Teplic.
Chvojensko, z.s.
Obnova kříže Franze Merolda nad Neznabohy (43 000 Kč)
Příspěvek místní iniciativě na částečně svépomocnou obnovu kříže s cílem navrátit mu pietní ráz a současně veřejnosti připomenout další kus historie našeho kraje.
Spolek pro obnovu kaple Botschen
Rekonstrukce stříšek pod věží a nad vchodem do kaple Botschen (50 000 Kč)
Příspěvek místní iniciativě na další etapu k záchraně secesní kaple rodiny Botschen z konce 19. století, ukryté v lese u Libouchce, a to přesně na obnovu stříšek nad vchodem do kaple.
Školka jinak, z.s.
Krása vědomického lesa během roku (17 000 Kč)
Příspěvek místnímu spolku na zajištění pásma pravidelných slavností s cílem vytvoření komunity místních lidí v okolí Vědomic, kteří si váží přírody, aktivně v ní tráví čas a vědomě o ni pečují.
Tady to žije
Institut technického vzdělávání, z.u.
SDÍLNA v Litoměřicích (40 000 Kč)
Příspěvek na zajištění rozjezdu dřevařské a šící sdílené dílny s cílem spojit místní lidi různých profesí, sociálního postavení, věku, znalostí a dovedností prostřednictvím nabídky aktivit komunitní dílny.
Martin Grüner – neformální občanská iniciativa
Park plný pohádek (26 000 Kč)
Příspěvek neformálnímu klubu přátel přírody – Horáci Děčín k zajištění kampaně a zážitkových programů k zachování a rozkvětu parku u Wolkerovy ulice ve městě Děčín.
Spolek LiPen
Když tvoří senioři (13 650 Kč)
Příspěvek spolku sdružujícímu litoměřické seniory na zajištění literárního happeningu Noc literatury a putovní výstavy výtvarných a literárních prací členů seniorských klubů s cílem podpořit místní kulturu a povzbudit místní obyvatele zejména z řad seniorů k vlastní umělecké činnosti.
Naše obec, naše věc
Josefa Kolmanová – neformální občanská iniciativa
Komunitní zahrada Svojsíkova (22 150 Kč)
Příspěvek neformálnímu sdružení sousedů z Teplic na svépomocné vybudování v zanedbaném vnitrobloku 3 bytových domů společné komunitní zahrady, která se stane místem setkávání a posilování sousedských vztahů.
Lidé s lidmi – budování lidské vzájemnosti
Budu dobrý, buďme dobří
Člověk v tísni, o.p.s.
Jeden svět v Ústí nad Labem 2021 – Mezinárodní festival dokumentárních filmů (20 000 Kč)
Příspěvek na realizaci doprovodného programu festivalu filmů o lidských právech v Ústí n/L. s cílem oslovit mladé lidi a formou dokumentů, besed, výstav a dalších akcí jim v rámci 21. ročníku představit problém sociálního vyloučení tak, jak se projevil během letošního roku vzhledem ke globální pandemii nemoci COVID – 19 a rozdělil společnost na ty, co zůstali on-line a ty nepřipojené.
Michaela Klihavcová – neformální občanská iniciativa
Otevřené dveře v Jeronýmově 7 (20 000 Kč)
Příspěvek na zajištění pásma akcí pro veřejnost děčínské papírnické a knihařské iniciativy Reformát, jejichž společným jmenovatelem bude řemeslná tvorba založená na upcyklaci a na myšlenkových konceptech zero-waste a slow-living.
Spolek KOLUMBUS
Počítačová učebna – psychosociální rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním (15 000 Kč)
Příspěvek na zajištění vzdělávání v oblasti počítačových dovedností pro skupinu uživatelů psychiatrické péče z Teplicka.
Žijeme spolu
Agentura KROK, o.p.s.
SPOLU (20 000 Kč)
Příspěvek na zajištění odpovídají osobní asistence pro skupinu lidí z Rumburku a okolí s cílem zabránit jejich sociálnímu vyloučení a pomoci zmírnit zátěž o ně pečujících rodin.
MŠSp Demosthenes, o.p.s.
Se zvířátky do pohádky – andělé v psím kožíšku (40 000 Kč)
Příspěvek na chod canisterapie, tzv. terapie psí duší, jež každoročně při ústeckém DEMOSTHENU pomáhá více než 50 dětem předškolního věku se zdravotním postižením.
Spolek občanů pod Sedlem
Masopust pod Sedlem (29 000 Kč)
Příspěvek na zajištění svépomocné komunitní akce s cílem obnovit společenský život v sudetských vesničkách ležících pod horou Sedlo na Litoměřicku.
Lidé k budoucnosti – směřování k dlouhodobé udržitelnosti
Mladým otevřeno
Asociace středoškolských klubů České republiky, z.s.
Mistři svého oboru (25 000 Kč)
Podpora přípravy učňovské mládeže z ústecké Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické, a to formou realizace odborných soutěží přispívajících ke zlepšení její dovednosti, vědomosti, manuální zručnosti, zdravého sebevědomí i hrdosti na svůj obor.
Udržitelná budoucnost
Středisko ekologické výchovy SEVER
Učíme jinak: nový cyklus seminářů pro učitele (40 000 Kč)
Příspěvek litoměřickému environmentálnímu centru na vývoj pásma seminářů pro pedagogy z Ústecka, Děčínska, Litoměřicka a Teplicka s cílem seznámit je s moderními přístupy environmentálního vzdělávání s cílem obohatit výuku pro žáky ZŠ a SŠ.
Do 32. otevřeného grantového kola zaměřeného na podporu veřejně prospěšných projektů přispívajících k budování lidské vzájemnosti a směřování k dlouhodobé udržitelnosti místních komunit bylo ke dni uzávěrky 14. října 2019 přihlášeno celkem 47 žádostí o nadační příspěvek v celkové výši 1 909 010 Kč.
Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 16 projektů v celkové výši 448 000 Kč. Maximální výše podpory dosahovala 50 000 Kč na jeden projekt.
Finanční prostředky pro 32. otevřené grantové kolo pocházejí z darů společností AIR PRODUCTS spol. s r.o., ENVIROCONT s.r.o., Greif Czech Republic a.s., NYYLO a.s. a Surgipa Medical, spol. s r.o. a darů dalších místních dárců.
Projekty budou realizovány v období od 1. ledna 2020 do 31. prosince 2020.
Seznam podpořených projektů
Lidé a místo – posilování vztahu k místu
Moje obec, můj kraj, můj domov
Helena Ackermanová-neformální občanská iniciativa
Výstava o historii Nové Olešky (11 055 Kč)
Příspěvek na přípravu a realizaci výstavy o historii Nové Olešky, do které chce místní neformální občanská iniciativa zapojit samotné obyvatele s cílem vzbudit v nich zájem o další zvelebování obce.
Dolský mlýn, z.s.
Zkamenělé osudy (50 000 Kč)
Příspěvek místní iniciativě na opravu kamenných náhrobků ve Všemilech, která je nedílnou součástí jejich záměru postupné záchrany bývalého hřbitova původních obyvatel obce a je připomínkou těsného soužití Čechů a Němců v oblasti Sudet.
Spolek Pod Studencem
Grafické zpracování a překlad knihy „ŽIVOT OBYVATEL V KRAJINĚ POD STUDENCEM V BĚHU ČASU“ (40 000 Kč)
Příspěvek na grafické zpracování archivních podkladů, srovnávacích fotografií a překladu knihy o životě obyvatel v krajině pod Studencem s cílem jejím pozdějším vydáním přispět k prohloubení vztahu současných obyvatel k jejich domovu i k pocitu intimního spojení s lidmi, krajinou a dobou.
Spolek pro obnovu kaple Botschen
Okno do kaple (50 000 Kč)
Příspěvek místní iniciativě na další etapu k záchraně secesní kaple rodiny Botschen z konce 19. století, ukryté v lese u Libouchce, a to přesně na obnovu vitrážového okna nad vchodem do kaple. Dlouhodobý cíl spolku je zachovat tuto unikátní stavbu, obnovit a zpřístupnit lesopark, který ji obklopuje a zdokumentovat a předat příběhy rodiny Botschen, která se zásadním způsobem podílela na formování nejen obce Libouchec.
Tady to žije
Martin Grüner – neformální občanská iniciativa
Park přežije !!! (50 000 Kč)
Příspěvek neformálnímu klubu přátel přírody – Horáci Děčín k zajištění kampaně a zážitkových programů k zachování a rozkvětu parku u Wolkerovy ulice ve městě Děčín.
Střekovské matky, z. s.
Střekov žije (15 000 Kč)
Příspěvek na celoroční pásmo aktivit, jejichž cílem je za pomoci místních oživit veřejný prostor v městském obvodu Střekov a vytvořit zde aktivní komunitu, která bude nositelem společenských, kulturních a sportovních aktivit.
Lidé s lidmi – budování lidské vzájemnosti
Budu dobrý, buďme dobří
Člověk v tísni, o.p.s.
Jeden svět v Ústí nad Labem 2020 – Mezinárodní festival dokumentárních filmů (35 000 Kč)
Příspěvek na realizaci doprovodného programu festivalu filmů o lidských právech v Ústí n/L. s cílem oslovit mladé lidi a formou dokumentů, besed, výstav a dalších akcí jim v rámci 20. ročníku představit téma „Projevy klimatické krize v kontextu české krajiny a role člověka v ní“ s cílem poukázat na globální rozměr problému i jeho konkrétní dopady na lokální úrovni.
Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích
Studenti pořádají další z veřejných debat (10 600 Kč)
Příspěvek na zajištění veřejné besedy na téma globálního oteplování, jež pod patronací Diakonie připraví a zrealizují studenti litoměřického gymnázia s cílem přispět k aktivnímu a uvědomělému postoji svého okolí a seznámit místní obyvatele s možnostmi, jak mohou sami přispět k udržitelnému životu v místě, kde žijí.
KČT, odbor Šluknov
Sobě pro radost, sousedům pro inspiraci, dětem pro pobavení (20 200 Kč)
Podpora celoročního pásma programu v přírodě i v klubovně nejen pro seniory ze Šluknovska s cílem při setkávání, pohybu, humoru a sdílení posilovat tělo i duši seniora.
Spolek pro podporu Hospice sv. Štěpána, z.s.
Bona Fide (23 200 Kč)
Příspěvek na zajištění propagační kampaně a workshopů s cílem motivovat a aktivizovat litoměřickou veřejnost k dobrovolnictví, a to s využitím a podporou stávajícího dobrovolnického dění okolo dobročinného obchodu Bona Fide v Litoměřicích.
Zelená pro planetu, z.s.
Jeden svět 2020 v Děčíně (25 000 Kč)
Příspěvek na propagaci a doprovodné akce 12. ročníku filmového festivalu Jeden svět, který se bude díky iniciativě spolku Zelená pro planetu na jaře roku 2020 konat ve městě Děčín.
Žijeme spolu
MŠSp Demosthenes, o.p.s.
Se zvířátky do pohádky – andělé v psím kožíšku (30 000 Kč)
Příspěvek na chod canisterapie, tzv. terapie psí duší, jež každoročně při ústeckém DEMOSTHENU pomáhá více než 50 dětem předškolního věku se zdravotním postižením.
Eliška Pixová-neformální občanská iniciativa
Skřivánčí sousedská kinotour (30 000 Kč)
Příspěvek občanské iniciativě „Skřivánci na síti“ snažící se již čtvrtým rokem prostřednictvím neformálních sousedských akcí oživit panelákové sídliště Skřivánek v Ústí nad Labem, a to tentokrát formou netradičních setkání při promítacích večerech pod širým nebem s cílem vytáhnout místní do veřejného prostoru, vyzdvihnout místo, kde žijí a poukázat na potřebu péče o širší životní prostor.
Jana Švecová
Jsme tu! Pěstouni. (8 945 Kč)
Příspěvek na zřízení skladu dětských věcí pro pěstounské rodiny v Teplicích s cílem posilovat vztahy mezi pěstouny, motivovat veřejnost k pěstounství a pomáhat tím ohroženým dětem.
Lidé k budoucnosti – směřování k dlouhodobé udržitelnosti
Mladým otevřeno
Asociace středoškolských klubů České republiky z.s.
Technické vzdělávání mládeže středoškolského klubu (31 000 Kč)
Podpora přípravy učňovské mládeže z ústecké Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické, a to formou realizace odborných soutěží přispívajících ke zlepšení její dovednosti, vědomosti, manuální zručnosti, zdravého sebevědomí i hrdosti na svůj obor.
Udržitelná budoucnost
pULec – První ústecké environmentální centrum z.s.
Moderní přístupy environmentálního vzdělávání (18 000 Kč)
Příspěvek ústeckému environmentálnímu centru na zajištění pásma seminářů pro pedagogy z Ústecka, Děčínska a Teplicka a seznámit je s moderními přístupy environmentálního vzdělávání s cílem obohatit výuku o atraktivní a funkční prvky podporující participaci žáka při výuce a jejich vztah k místu.
Do 31. otevřeného grantového kola zaměřeného na podporu veřejně prospěšných projektů přispívajících k budování vztahu k místu bylo ke dni uzávěrky 1. října 2018 přihlášeno celkem 19 žádostí o nadační příspěvek v celkové výši 943 633 Kč.
Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 11 projektů v celkové výši 399 908 Kč.
Finanční prostředky pro 31. otevřené grantové kolo pocházejí z darů společností ENVIROCONT s.r.o., Greif Czech Republic a.s., NYYLO a.s. a Surgipa Medical, spol. s r.o. a darů dalších místních dárců. Generálním partnerem programu je Fond Renesance Martina Hausenblase.
Projekty budou realizovány v období od 1. ledna 2019 do 31. prosince 2019.
Seznam podpořených projektů
„Lidé a místo – posilování vztahu k místu“
Moje obec, můj kraj, můj domov
Chvojensko z.s. (38 000 Kč)
Vrátíme kříž tam, kam patří – kamenný podstavec a infotabule
Příspěvek místní iniciativě na částečně svépomocnou obnovu a návrat centrálního kříže na bývalý arnultovický hřbitov s cílem navrátit mu pietní ráz a současně připomenout historii obce včetně neslavné doby ničení památek a hrobů.
Člověk v tísni, o.p.s. (21 000 Kč)
Doprovodný program festivalu Jeden svět 2019 – Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech
Příspěvek na realizaci doprovodného programu festivalu filmů o lidských právech v Ústí n. L. s cílem oslovit mladé lidi a formou dokumentů, besed, výstav a dalších akcí jim představit zásadní sociální a politická témata a konkrétními příběhy inspirovat a posilovat ty, jež věří, že osobní občanská angažovanost může přinést skutečnou a pozitivní změnu pro rozvoj našeho regionu.
Spolek Pod Studencem (89 628 Kč)
Socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1719 – Kunratice u České Kamenice
Příspěvek na záchranu drobné památky z roku 1719 na návsi Kunratic na Děčínsku s cílem uchovat za přispění aktivity místních občanů toto ojedinělé dílo lidové zbožnosti a velkého místního významu i pro další generace.
Spolek pro obnovu kaple Botschen (100 000 Kč)
Obnova kaple Botschen – II.etapa – Instalace pevné vazby stropu
Příspěvek místní iniciativě na první krok k obnově zapomenuté, zdevastované a zchátralé secesní kaple z konce 19. století, ukryté v lese u Libouchce. Dlouhodobý cíl spolku je zachovat tuto unikátní stavbu, obnovit a zpřístupnit lesopark, který ji obklopuje a zdokumentovat a předat příběhy rodiny Botschen, která se zásadním způsobem podílela na formování nejen obce Libouchec.
Ústecká kulturní platforma 98, z.s. (15 000 Kč)
Historické turistické stezky – 1. informační katalog
Příspěvek na vytvoření informačního katalogu/průvodce po dálkových turistických stezkách severního Polabí s cílem znovuobjevit pro místní veřejnost další kus nedávné historie našeho regionu, neboť většina stezek po druhé světové válce postupně zanikala.
Tady to žije
Centrum dětí a mládeže Česká Kamenice, příspěvková organizace (25 580 Kč)
Staročeská zahrádka
Podpora proměny nevyužívané zatravněné plochy v blízkosti centra dětí a mládeže v České Kamenici v prostor se záhony, kde si budou moci místní děti, žáci a veřejnost vyzkoušet veškeré práce jako na staročeské venkovské bylinkové, zeleninové a okrasné zahrádce.
Emergency Extreme, z.s. (25 000 Kč)
Komunitní hřiště s adventure prvky pro všechny
Příspěvek na svépomocné vybudování venkovní herní zóny v prostoru bohušovické rokliny v Terezíně určené k trávení volného času dětí, rodin, pejskařů, ale i pro trénink psovodů záchranářů.
Mateřská škola Lahošť, Švermova 22, příspěvková organizace (20 000 Kč )
Trnková zahrada za cihlovou zídkou
Příspěvek na částečně svépomocnou proměnu školní zahrady v místo pro setkávání, učení a poznávání s cílem přispět k utváření a rozvoji environmentálního cítění u nejmenších dětí.
Mateřská škola speciální, Demosthenes, o.p.s. (20 000 Kč)
Se zvířátky do pohádky – andělé v psím kožíšku
Příspěvek na chod canisterapie, tzv. terapie psí duší, jež každoročně při ústeckém DEMOSTHENU pomáhá více než 50 dětem předškolního věku se zdravotním postižením.
Střekovské matky z.s. (25 700 Kč)
Střekov žije 2019
Příspěvek na celoroční pásmo aktivit, jejichž cílem je za pomoci místních oživit veřejný prostor v městském obvodu Střekov a vytvořit zde aktivní komunitu, která bude nositelem společenských, kulturních a sportovních aktivit.
Zvonkohra z.s. SEN SEN Teplice (20 000 Kč)
Sluneční hodiny – místa setkávání
Podpora spolku teplických seniorů přicházejících iniciativně s nápadem nalézt a dotvořit ve veřejném prostoru chybějící vhodné místo k setkávání počítající s jeho finálním zkrášlením o instalaci parkových slunečních hodin.
Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 12 projektů v celkové výši 305 800 Kč. Maximální výše podpory dosahovala 50 000 Kč na jeden projekt.
Finanční prostředky pro 30. otevřené grantové kolo pocházejí z darů společností AIR PRODUCTS spol. s r.o. a JOTUN CZECH a.s. a darů dalších místních dárců.
Projekty budou realizovány v období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2018.
Seznam podpořených projektů
„Lidé a místo – posilování vztahu k místu“
Moje obec, můj kraj, můj domov
Malečovský rozhled, z. s. (10 000 Kč)
Rozhledna Lucemburkův kopec
Podpora společné iniciativy místního spolku o dokončení příprav a výstavbu dřevěné rozhledny Lucemburkův kopec u skiareálu v Pohoří u Malečova, která by mohla být iniciačním momentem pro další rozvoj této lokality v oblasti Českého středohoří.
Sousedský spolek Merboltice (50 000 Kč)
Animovaná historie Merboltic
Podpora vzniku dvou animovaných dokumentů o předválečné historii obce Merboltice. Do procesu tvorby a obsahu krátkých filmů budou pod vedením sousedského spolku zaangažováni místní občané s cílem dlouhodobě zlepšit mezilidské a mezigenerační vztahy ve vsi nacházející se v bývalé části Sudet.
Spolek Pod Studencem (50 000 Kč)
Rekonstrukce Zeckertova kříže v Kunraticích u České Kamenice
Příspěvek místní iniciativě na částečně svépomocnou obnovu „Zeckertova kříže“, jež dodnes připomíná tragickou událost, kdy na tomto místě před 250 lety zahynul pádem z koně rychtář z nedaleké obce Studený.
Svobodná základní škola, o.p.s. (12 000 Kč)
Děvčata z pokoje 28 – vzdělávací výstava pro školy a veřejnost
Příspěvek na zajištění celoroční expozice vzdělávací výstavy německé novinářky a reportérky Hannelore Brenner-Wonschick seznamující veřejnost a školáky s osobními příběhy lidí vězněných v Terezíně za doby II. světové války.
Ústecká kulturní platforma 98, z. s. (10 000 Kč)
HISTORICKÉ DÁLKOVÉ TURISTICKÉ STEZKY V SEVERNÍM POLABÍ – pokračování
Příspěvek na pokračování projektu, který si klade za cíl zábavnou formou poodkrýt obyčejným lidem další kus historie Ústecka, a to prostřednictvím pořádání putovních výstav o místní historii rozšířených o informace zachycující historické dálkové turistické trasy v severním Polabí.
Tady to žije
Kulturní centrum Řehlovice z.s. (20 000 Kč)
ŘEHSIGN
Příspěvek na zajištění pásma tři víkendových setkání kreativního, naučného a diskusního charakteru v Kulturním centru Řehlovice zaměřené na důležité milníky českých dějin – rok 1918, rok 1968 a rok 1993 s cílem vtáhnout místní obyvatele Řehlovic do dění v kulturním centru a povzbudit sousedskou vzájemnost.
Střekovské matky z.s. (18 000 Kč)
Střekov žije 2018
Příspěvek na projekt, jehož cílem je vytvoření aktivní komunity, která bude nositelem společenských, kulturních a sportovních aktivit se záměrem oživit veřejný prostor v městském obvodu Střekov.
„Lidé s lidmi – Budování lidské vzájemnosti“
Budu dobrý, buďme dobří
Člověk v tísni, o.p.s. (48 000 Kč)
Jeden svět 2018 v Ústí nad Labem – Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech
Příspěvek na realizaci festivalu filmů o lidských právech v Ústí n/L. s cílem oslovit mladé lidi a formou dokumentů jim představit zásadní sociální a politická témata a konkrétními příběhy inspirovat a posilovat ty, jež věří, že osobní občanská angažovanost může přinést skutečnou a pozitivní změnu pro rozvoj našeho regionu.
Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Litoměřicích (20 000 Kč)
Studenti pořádají veřejné besedy s menšinami
Příspěvek na realizaci pásma besed se zástupci muslimské a americké menšiny připravovaného mladými studenty litoměřického gymnázia s cílem umožnění bližšího vzájemného poznání místní majority se zde žijícími menšinami vedoucího k odbourávání předsudků, respektování a lepšímu vzájemnému soužití.
Zelená pro planetu, z. s. (22 800 Kč)
Jeden svět 2018 v Děčíně
Příspěvek na propagaci a doprovodné akce jubilejního 10. ročníku filmového festivalu Jeden svět, který se bude díky iniciativě spolku Zelená pro planetu na jaře roku 2018 konat ve městě Děčín.
Žijeme spolu
Domov důchodců Bystřany, příspěvková organizace (35 000 Kč)
Smyslová zahrada
Podpora další fáze proměny zahradního komplexu při Domově důchodců Bystřany v smyslovou zahradou otevřenou pro širokou veřejnost s cílem posilování mezigeneračních vztahů.
„Lidé k budoucnosti – Směřování k dlouhodobé udržitelnosti“
Mladým otevřeno
Asociace středoškolských klubů České republiky z.s. (10 000 Kč)
Mistr svého oboru 7. ročník
Podpora přípravy učňovské mládeže z ústecké Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické, a to formou realizace odborných soutěží přispívajících ke zlepšení její dovednosti, vědomosti, manuální zručnosti, zdravého sebevědomí i hrdosti na svůj obor.
Komunitní nadace s ohledem na množství zajištěných finančních prostředků podpořila celkem 21 projektů neziskových organizací v celkové výši 609 999 Kč. Maximální výše podpory dosahovala 50 000 Kč na jeden projekt.
Finanční prostředky pro 29. otevřené grantové kolo pocházejí z darů společností AIR PRODUCTS spol. s r.o., Black & Decker (Czech) s.r.o., CENTROPOL ENERGY a.s., JOTUN CZECH a.s. a darů dalších místních dárců.
Projekty budou realizovány v období od 1. ledna 2017 do 31. prosince 2017.
Seznam podpořených projektů
„Lidé a místo – posilování vztahu k místu“
Moje obec, můj kraj, můj domov
Dolský mlýn, z.s., Děčín (22 400 Kč)
Truchlící dívka – symbol pietního místa
Příspěvek na obnovu torza jediné dochované sochy v areálu historického hřbitova původních obyvatel obce Všemily, jež je připomínkou těsného soužití Čechů a Němců v oblasti Sudet.
Hrady Českého středohoří, z.s., Třebenice (33 500 Kč)
Adopce hradní věže
Podpora svépomocné obnovy malé části hradního areálu zříceniny Kalich na Třebušínsku s cílem posílit sounáležitost místních obyvatel s hradem, jeho historií a jeho budoucností.
Vladimír Hůda, Ústí nad Labem (25 000 Kč)
Neznámé Ústí
Příspěvek na výrobu a distribuci cyklu krátkých videodokumentů s názvem „Neznámé Ústí“ s cílem upozornit místní obyvatele na poněkud pozapomenuté příklady unikátní architektury ve městě Ústí nad Labem a jeho okolí.
Karel Karika, Ústí nad Labem (14 000 Kč)
Za město bez odpadků; Zameťme si před svým prahem
Podpora neformální iniciativy ústeckých patriotů na zajištění svépomocných úklidových akcí v lokalitách Klíše, Vaňov, Předlice a Všebořice s cílem povzbudit místní obyvatele k péči o své okolí.
REGIOcentrum, o.p.s., Rumburk (50 000 Kč)
České Švýcarsko jako obrázek
Příspěvek na rekonstrukci čtyř opuštěných výklenkových skalních kapliček na území Českého Švýcarska s cílem připomenout jejich historii místním obyvatelům i návštěvníkům tohoto regionu.
Římskokatolická farnost Jeníkov, Oldřichov u Duchcova (50 000 Kč)
Restaurování varhan – Etapa 2. – obnova vzduchové soustavy + ventilátor + skříň
Příspěvek na před finální etapu renovace varhan v poutním kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově na Teplicku.
Sousedský spolek Merboltice, Merboltice (39 499 Kč)
Vznik Röslerovy naučné historické stezky a uceleného turistického značení v Merbolticích
Podpora vzniku naučné historické stezky a obnova chybějícího turistického značení v obci Merboltice a jejím okolí nacházející se na hranici CHKO České středohoří. Cílem je nenásilnou formou u místních občanů podnítit zájem o „zapomenutou“ předválečnou historii této oblasti a současně i o péči o krajinu a prvky v ní.
Ústecká kulturní platforma 98, Ústí nad Labem (50 000 Kč)
Historické dálkové turistické trasy v okrese Ústí nad Labem
Příspěvek na projekt, který si klade za cíl zábavnou formou poodkrýt obyčejným lidem další kus historie Ústecka, a to prostřednictvím pořádání putovních výstav o místní historii rozšířených o informace zachycující historické dálkové turistické trasy v severním Polabí.
Základní škola Všehrdova 1, Lovosice, (7 445 Kč)
Čtyřlístek poznává České středohoří
Příspěvek na realizaci literární a výtvarné soutěže pro žáky ZŠ z Lovosic, která je tematicky spjatá s krajinou a památkami Českého středohoří a záměrem zážitkovou formou vzbudit u místní mládeže zájem o historii svého regionu a prohloubit tak jejich vztah k místu, kde žijí.
Tady to žije
„Dětské centrum MONTESSORI“, Roudnice nad Labem, (10 000 Kč)
Vznik Ekocentra ZVONICE v prostoru klášterní zahrady
Příspěvek na svépomocnou revitalizaci části zahrady sousedící s roudnickým klášterem s cílem vytvořit v tomto prostoru ekocentrum pro místní obyvatele, kteří nemají možnosti k aktivnímu trávení volného času v přírodě.
Martin Grűner, Děčín (50 000 Kč)
Park žije celý rok
Příspěvek neformálnímu klubu přátel přírody Horáci Děčín na realizaci kampaně a pásma zážitkových aktivit pro místní obyvatele zaměřených ke znovuoživení parku podél Wolkerovy ulice ve městě Děčín.
Mandavan, z.s., Varnsdorf (35 000 Kč)
Tour de Zeleňák 2017, 33. ročník
Příspěvek na zajištění amatérského cyklistického závodu pro širokou veřejnost včetně dětí a mládeže s cílem oživení a udržení Šluknovského výběžku „ v pohybu“.
Obec Prackovice nad Labem, (30 000 Kč)
Zázemí multifunkčního hřiště Litochovice nad Labem
Příspěvek na částečně svépomocné zbudování venkovního přístřešku sloužícího pro místní občanské iniciativy v obci Litochovice jako zázemí k setkávání a pořádání většiny společenských, kulturních a sportovních aktivit pro místní veřejnost.
R-PROJEKT CZ, z.s., Rumburk (3 000 Kč)
Koňský den – Děti nejenom pro děti
Příspěvek na terénní úpravy v areálu školní koňské stáje v Doubici.
Karolína Ranglová, Křesín (40 000 Kč)
Sál
Podpora místní neformální občanské iniciativy, která má v záměru prostřednictvím realizace řemeslného workshopu přírodního stavitelství vybudovat v hospodě u Šimonů kvalitní zázemí pro realizaci společných aktivit pro sousedy, turisty a širokou veřejnost z obcí Levousy a Křesín.
SAYFY z.s., Teplice (30 000 Kč)
Živé Teplice
Příspěvek na tzv. sousedské slavnosti, jejichž smyslem je přetvářet městský prostor a veřejné plochy v místo kulturního a společenského života, v místo pro setkávání a rozvíjení sousedských vztahů.
Střekovské matky z. s., Ústí nad Labem (29 000 Kč)
Střekov žije
Příspěvek na projekt, jehož cílem je vytvoření aktivní komunity, která bude nositelem společenských, kulturních a sportovních aktivit se záměrem oživit veřejný prostor v městském obvodu Střekov.
„Lidé s lidmi – Budování lidské vzájemnosti“
Budu dobrý, buďme dobří
Člověk v tísni, o.p.s., Ústí nad Labem (20 000 Kč)
Jeden svět 2017 v Ústí nad Labem
Příspěvek na realizaci festivalu filmů o lidských právech v Ústí n/L. s cílem oslovit mladé lidi a formou dokumentů jim představit zásadní sociální a politická témata a konkrétními příběhy inspirovat a posilovat ty, jež věří, že osobní občanská angažovanost může přinést skutečnou a pozitivní změnu pro rozvoj našeho regionu.
REFORMÁT – MgA. Michaela Klihavcová, Děčín (18 555 Kč)
Papírnictví z druhé ruky – pojízdná papírová dílna
Podpora vytvoření „pojízdné papírové dílny“ umožňující neformální občanské iniciativě na Děčínsku zrealizovat pásmo tvořivých workshopů zejména pro děti, mladé lidi a rodiny s dětmi s cílem vdechnout odpadovému materiálu „druhý život“, ale především společnou rukodělnou tvorbou spojovat lidi.
Žijeme spolu
DRUG-OUT Klub, z.s., Ústí nad Labem (22 600 Kč)
Spokojený domov
Podpora edukačních služeb pro rodiče z Ústecka, kteří se ambulantně léčí ze závislosti na návykových látkách, alkoholu a gamblingu s cílem dopomoci jim, aby se mohli znovu stát plnohodnotnými rodiči.
Mgr. Helena Landová, Šluknov (30 000 Kč)
Setkávání generací
Příspěvek neformální iniciativě seniorů ze Šluknovska na podporu celoročního pásma poznávacích, soutěžních a turistických aktivit zaměřeného na rozvoj mezigeneračního dialogu zejména mezi aktivními seniory a dětmi.