Fond AIR PRODUCTS se stal generálním partnerem našeho stěžejního programu s názvem “Lidé a místo – posilování vztahu k místu“. Společnost si z doručených žádostí do 29. otevřeného grantového kola vybrala tři projekty v celkové výši 100 056 Kč

V roce 2017 si AIR PRODUCTS vybral tři projekty v celkové výši 122 800 Kč. 

Obnova torza sochy truchlící dívky je součástí rozsáhlého projektu záchrany bývalého hřbitova původních obyvatel obce Všemily na Děčínsku, jehož cílem je vytvořit důstojné pietní místo, jako připomínku těsného soužití Čechů a Němců v oblasti Sudet.

Rok 2017

Sousedský spolek Merboltice (50 000 Kč)
Animovaná historie Merboltic
Podpora vzniku dvou animovaných dokumentů o předválečné historii obce Merboltice.

Spolek pod Studencem (50 000 Kč)
Rekonstrukce Zeckertova kříže v Kunraticích u České Kamenice
Příspěvek místní iniciativě na obnovu „Zeckertova kříže“, jež dodnes připomíná tragickou událost, kdy na tomto místě před 250 lety zahynul pádem z koně rychtář z nedaleké obce Studený.

Zelená pro planetu, z.s.(22 800 Kč)
Jeden svět 2018 v Děčíně
Příspěvek na propagaci a doprovodné akce jubilejního 10. ročníku filmového festivalu Jeden svět, který se bude díky iniciativě spolku Zelená pro planetu na jaře roku 2018 konat ve městě Děčín.

Rok 2016

Dolský mlýn, z.s. (22 400 Kč)
Truchlící dívka – symbol pietního místa

Příspěvek na obnovu torza jediné dochované sochy v areálu historického hřbitova původních obyvatel obce Všemily, jež je připomínkou těsného soužití Čechů a Němců v oblasti Sudet.

Martin Grűner (50 000 Kč)
Park žije celý rok

Příspěvek neformálnímu klubu přátel přírody Horáci Děčín na realizaci kampaně a pásma zážitkových aktivit pro místní obyvatele zaměřených ke znovuoživení parku podél Wolkerovy ulice ve městě Děčín.

REGIOcentrum, o.p.s. (27 656 Kč)
České Švýcarsko jako obrázek
Příspěvek na rekonstrukci čtyř opuštěných výklenkových skalních kapliček na území Českého Švýcarska s cílem připomenout jejich historii místním obyvatelům i návštěvníkům tohoto regionu.