Stipendijní fond Renesance

In by komunitnin

Stipendijní fond Renesance byl založen v roce 2010, Martinem Hausenblasem. Posláním fondu bylo udělování stipendií nadaným mladým lidem s aktivním vztahem k městu Ústí nad Labem a jeho okolí, kteří chtěli vyjet studovat do zahraničí.

V roce 2018 se Martin Hausenblas rozhodl pro změnu neb se začalo ukazovat, že potřeba finančních prostředků v této oblasti není již tak naléhavá.

Podpora studia v zahraničí je již dobře podporovaná Evropskou unií a státem a moje prostředky tam nemají to nejlepší užití. Proto jsem se rozhodl změnit název fondu na Fond Renesance Martina Hausenblase a věnovat se podpoře drobných památek v krajině Ústecka a Děčínska.“

 
Podpořeno celkem
0
studentů
Rozděleno celkem
1918000
korun

„Je to přesně čtrnáct dní od příjezdu z Indočíny. Čtrnáct dní, kdy člověk stále myslí na region deset tisíc kilometrů daleko – na jeho srdečné a stále usměvavé obyvatele, na země prosluněné sluncem, na půvabné Kméry, hlasité Vietnamce a vřelé Laosany.
Šest měsíců strávených v tomto regionu mě vybavilo kritickým pohledem na naší tzv. civilizovanou společnost.“

Mějte se hezky
Michal Guzi

Student magisterského stupně geografie na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a zároveň jeden z prvních studentů, který získal finanční prostředky na zahraniční pobyt na jím vybrané Nha Trang Univ. Institute for Biotechnology and Enviroment.

Příklady udělených stipendií

Julie Hrnčířová (30 000 Kč)
Financování nákladů spojených se studijním pobytem ve Francii na Ecole Nationale supérieure de la photographie v Arles při studiu v bakalářském programu oboru Fotografie.

Pavel Kirs (35 000 Kč)
Studijní pobyt v Izraeli na Tel Aviv University Buchmann-Mehta School of Music.

Jan Košek (70 000 Kč)
Financování nákladů spojených se studijním pobytem v Belgii na University College Leuven-Limburg v oboru Business Management Across Europe.

Regina Krchňáková (39 600 Kč)
Financování nákladů spojených se studijním pobytem v Německu na Hochschule für Musik und Theater v Lipsku.

Jonáš Mlejnek (97 900 Kč)
Financování nákladů studijního pobytu na Royal College of Art London.

Zuzana Pavelková (70 000 Kč)
Financování studijního pobytu v Maďarsku na Central European University v Budapešti při studiu v magisterském pogramu oboru Human Rights.

Barbora Petrásková (30 000 Kč)
Financování nákladů spojených se studijním pobytem v Ruské federaci na Uralské federální Univerzitě v Jekatěrinburgu.

O stipendijním programu